Gizlilik Prensipleri ve Üyelik Koşulları

fethiyekariyer.com, tüm Bireysel ve Kurumsal Üyelerinin Üye bilgilerini, güvenlik ve gizlilik prensipleri doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmayı hedeflemektedir. Üyenin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri'ne veya yasalara aykırı olarak kullanması halinde fethiyekariyer.com, yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi geldiğinde, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirme hakkına sahiptir. Benzer bir durumda fethiyekariyer.com, Gizlilik Prensipleri'nde bildirilen tüm tedbirleri alma hakkına da sahiptir. fethiyekariyer.com, bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gelişen teknolojiye uygun teknik önlemleri alma konusunda azami gayret gösterir. fethiyekariyer.com bir işveren olmayıp, bu platform ile aday ile işveren arasında aracılık yapmaktadır.

Bireysel Üyelik (Aday)

Üyenin, fethiyekariyer.com Üyeliği sırasında vermiş olduğu iletişim bilgileri (e-posta, telefon, adres vb.) yenilikleri, kampanya ve haber bültenlerinin duyurulmasında kullanılacak olup, Üyeler bu duyuruların yapılmasını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Üyelerimiz, diledikleri zaman “Üye Profili” bölümünden bilgilerini güncelleyebilirler. Üyelerden alınan doğum tarihi, eğitim durumu, meslek, yabancı dil bilgisi gibi bilgiler işveren ile adaylar arasındaki aracılık hizmetlerini karşılamak, geliştirmek amacıyla kullanılmaktadır

fethiyekariyer.com, bireysel Üyelerine iş başvurusu yapma, bu iş başvurularında kullanılmak üzere özgeçmişlerini hazırlama ve kaydetme imkanı sunmaktadır. Üyeler, diledikleri zaman özgeçmişlerini pasif veya aktif hale getirebilirler. Üyeler vermiş oldukları tüm bilgilerin güncel ve doğru olduğunu, eksik veya yanıltıcı olması halinde fethiyekariyer.com’un ve/veya üçüncü şahısların bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

Üyelerin özgeçmişlerinin aktif olması halinde işverenler fethiyekariyer.com üzerinde yaptıkları aramalarda Üyelerin(adayların) özgeçmişlerini görüntüleyebilirler.

Üyeler, fethiyekariyer.com’a girmiş oldukları bilgilerin fethiyekariyer.com tarafından belirlenen/uygun bulunan şekilde kullanımına izin vermiş olurlar. Üyeler(aday), bu bilgilerin Üyeler (işveren) ve/veya 3. Kişiler tarafından kullanılmış olması ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramaları halinde fethiyekariyer.com’un hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını peşinen kabul ve taahhüt ederler. Üyelerin özgeçmişleri, Üyeliğin pasif olması halinde İşveren Şirketlerce yapılan aramalarda görüntülenmez. Üyelerin ilanlara başvurması halinde İlan Sahibi İşveren yapılan başvuruya istinaden Üyenin özgeçmişini görüntüleyebilir. Özgeçmişlerin aktif ya da pasif olma durumları özgeçmiş güncelleme sırasında değiştirilebilmektedir.

İş Başvurularının Değerlendirilmesi

İşverenler, firma sayfalarında “İlanlarım” başlığı altında ilanlarına yapılan başvuruları görüntüleyebilir, başvuranların özgeçmişlerini inceleyebilirler. fethiyekariyer.com ve/veya İşverenler sistem üzerinden adaylara e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapabilir. İşveren şirketlerin, başvuruda bulunan adaylara, bilgi vermesi, yalnızca kendi insiyatiflerindedir.

Kurumsal Üyelik (İşveren)

Üyelik talep eden firmalar, fethiyekariyer.com müşteri temsilcileri ya da sistem üzerinden ulaşabilecekleri, Firma Üyelik Formu ile iletişim ve kurumsal bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgiler ilanlarda başvuru bilgisi olarak, iletişim ve site üzerinden alınan ücretli hizmetlerin bedelinin faturalanmasında kullanılmaktadır. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası(FTSO) Üyeleri dışındaki firmalardan firma bilgilerinin teyidi için belge talebinde bulunulabilir. FTSO Üyelerinin fethiyekariyer.com Kurumsal Üyeliklerinden ve iş ilanlarının yayınlanmasından hiçbir suretle ücret alınmamaktadır. FTSO Üyeleri, ilanlarının görünürlüğünün arttırılması, verecekleri reklamlar ve aday havuzuna erişim hizmetleri için ücret öderler. Firmalar, iş ilanı yayınlama, aday havuzunda yer alan Üyelerin özgeçmişlerini görüntüleme arama yapma ve diğer özellikleri hizmet (ilan paketi, aday havuzundan özgeçmiş görüntüleme hakkı) satın alarak kullanabilirler. Firmalar satın aldıkları hizmetleri başka kurum, kuruluş veya 3. şahıslara kullandıramaz, devredemez, onlar adına kullanamaz. Bu ürünlerin ve diğer tüm ürünlerin fiyatlarını fethiyekariyer.com belirler ve fiyatlarda bilgi vermeden değişiklik yapma hakkına sahiptir. fethiyekariyer.com iş ilanı yayınlama, aday havuzundan arama, başvuruları görüntüleme ve diğer özelliklerde görünen veya görünmeyen kısıtlamalar, limitler uygulayabilir. Sistem kullanımı ile ilgili dakikalık, saatlik, günlük, haftalık, aylık, yıllık çeşitli sınırlandırmalar getirebilir. Şirketlerin, günlük, aylık, yıllık olarak toplamda ne kadar özgeçmiş görüntüleyebileceği, ne kadar ilan yayınlayabileceği fethiyekariyer.com tarafından belirlenir ve bu sayılar bilgi vermeden değiştirilebilir. Firmalar, sistemi sadece eleman arama amacıyla kullanabilirler. Amaç dışı kullanımların tespit edilmesi halinde Üyelikleri tek taraflı olarak iptal edilir ve ücret iadesinde bulunulmaz. Firmaların robot yazılımlar (bilgisayar programları vb. yöntemler ile) ilan, özgeçmiş, başvuru, firma bilgisi vb. bir sayfa/formu toplu halde doldurma ve kaydetme girişimleri kötÜye kullanım olarak değerlendirilir ve firmaların Üyelikleri ücret iadesi yapılmaksızın iptal edilir. Bu durumda oluşabilecek tüm zararlar Üye Firma tarafından karşılanır.

İş İlanları

Fethiyekariyer.com’u kullanabilmek ve ilan verebilmek için Kurumsal Üyelik (Firma) gerekmektedir. Eklenen ilanlar, fethiyekariyer.com tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra yayına alınır. İlan yayınlandıktan sonra firmanın yapacağı güncellemeler yeniden kontrol ve onay sürecine tabidir. Eklenen ilanların yayınlanma garantisi yoktur. İlanlar uygun görülmediği takdirde yayınlanmayabilir. Yayınlanan ilanlar istenildiği zaman yayından kaldırılabilir. İlanlarda firmanın iletişim bilgilerinin yayınlanması firmanın insiyatifindedir.

 • fethiyekariyer.com'te online olarak satılan tek ilan, ilan paketleri ve aday havuzu ürünleri 100 kişiden az sayıda çalışanı olan Üyelerimiz için geçerlidir.
 • Özel istihdam büroları fethiyekariyer.com üzerinde online olarak sunulan tek ilan, ilan paketleri, Üyelik paketleri ve aday havuzu ürünlerinden ayrı bir fiyat tarifesi ile yararlanabilirler.
 • Üyeler fethiyekariyer.com’da tek ilan, 3 ilan, 6 ilan, 12 ilan, 20 ilan şeklinde sunulan ilan paketlerini satın almak kaydı ile ilan verebilirler. Her paketin içerdiği sayıda ilanı yayınlayabileceği farklı kullanım süresi bulunmaktadır. (Tek ilan kullanım süresi 75 gün, 3 ilan paketinde kullanım süresi 365 gündür).
 • Tüm ilan paketlerinde ilanların yayında kalma süresi 60 gündür.
 • 3 ilan ve üzeri paketlerde yayınlanan ilanlara gelen başvurular paket kullanım süresince incelenebilir.
 • Tüm ilanlara gelen başvurular ilan yayın süresinin bitişinden itibaren 15 gün boyunca incelenebilir.
 • İlan tarihini güncelleyerek, adaylar tarafından ilan yayın tarihi kriteri ile yapılan aramalarda ilanınızın daha görünür olmasını sağlayabilirsiniz.
 • İnsan kaynakları danışmanlığı yapan firmaların ilan yayınlayabilmesi için İşkur izinli özel istihdam bürosu olması gerekmektedir. Üyelik esnasında izin numarası belirtilmelidir ve eklenen ilanlarda İşkur izin tarihi ve numarasını yazılması gerekmektedir.
 • Yurtdışı için eklenen ilanlarda İşkur'dan izin alınmalıdır ve ilan metninde izin numarası ve tarihi belirtilmelidir.
 • İlanlar, İlan Sahibi Firma tarafından istenildiği zaman yayından kaldırılabilir.
 • İlanlarda pozisyon adı ve işin tanımı detaylı olarak yazılmalı, ilanın kolay tanınabilirliği için referans kodu verilmelidir.
 • Sadece eleman alım ilanları yayınlanabilir. Ortaklık, girişimcilik, bayilik, özel ders, vb. ilanları kabul edilmemektedir.
 • Eklenen hiçbir ilandan fethiyekariyer.com sorumlu değildir. İlanlara ilişkin tüm sorumluluk ekleyene aittir.
 • Reklam amaçlı ilan eklenemez. Firmalar, fethiyekariyer.com’un reklam yayınlama ücreti karşılığında reklam verebilirler.
 • Sitede yayınlanan ilanlar herhangi bir zamanda sebep gösterilmeksizin ve ilan ekleyene bilgi verilmeksizin yayından kaldırılabilir.
 • İlan metninin içerisinde firmanın iletişim bilgileri yer alamaz. İlan metninde iletişim bilgileri yer alan ilanlar yayınlanmaz. İletişim bilgileri otomatik olarak firma Üyeliği esnasında girilen bilgiler olarak görünür.
 • İlan eklemek için gerekli olan Üyelik esnasında sabit telefon yazılması zorunludur. Sabit telefon yazılmayan firma Üyelikleri kabul edilmemektedir.
 • fethiyekariyer.com gerekli gördüğü durumlarda firmalardan firma ve/veya ilan bilgilerinde değişiklik talebinde bulunabilir, dikkate alınmaması halinde firma Üyeliğini ve/veya ilanlarını iptal edebilir.
 • Aynı firma için birden fazla Üyelik oluşturulmaya çalışılmamalıdır. Sisteme giriş bilgilerinize ulaşamıyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.
 • Fethiyekariyer.com firma ve adayların site üzerinden gönderdiği tüm mesaj, mektup, yorum, vb. bilgileri okuyabilir/kontrol edebilir. Gönderilmesini uygun bulmadıklarını bilgi vermeksizin, karşı tarafa ulaşmasını engelleyebilir.
 • Yayınlanan ilanlarda sadece 1 adet pozisyon adı yazılabilir. İlan aktif edildikten sonra pozisyon adı değiştirilemez.
 • İnternetten milyarlar kazanın, kendi işinizin patronu olun,vb, network marketing tarzındaki ilanlar kabul edilmez.
 • Devremülk Satış, Kiralama, vb. şekilde çalışan firmalar ve ilanlar kabul edilmez.

Diğer Sitelere Yönlendirilme (Link)

Fethiyekariyer.com; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine bağlantı (link) sağlamaktadır. Fethiyekariyer.com, bağlantı (link) sağladığı sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Bu konulardaki sorumluluk reklam sahibine aittir.

Arkadaşıma Gönder

İş arayan Üyeler, site üzerinde beğendikleri haber, yazı ya da iş ilanlarını “Arkadaşıma Gönder” fonksiyonu sayesinde e-posta aracılığıyla başka kişilerle paylaşabilmektedir. Bu işlem sırasında, Üyenin belirttiği e-posta adresi, ilgili kişiden izin alınmaksızın kullanılamaz.

Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler

Fethiyekariyer.com Üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve sorular hizmet kalitesini ve site performansını arttırmada kullanılmak için saklanmaktadır. Bu bilgiler, kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında bir amaç için kullanılmaz.

İçerik Kullanımı

Fethiyekariyer.com'da yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz.

Kullanıcı Adı ve Şifre

Kurumsal ve Bireysel Üyelerimizin tüm bilgilerinin gizliliğini korumaya yönelik olarak Fethiyekariyer.com üzerinde ilgili bölümlere kullanıcı adı ve şifre ile ulaşımınız sağlanmaktadır. Üyenin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine ait olup başkalarına devredilemez. Kullanıcı adı ve şifrenizin gizliliği Üyenin sorumluluğundadır, üçüncü kişi ya da kuruluşlara kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz olarak üçüncü kişiler tarafından kullanımından doğabilecek durumlardan Fethiyekariyer.com sorumluluk taşımamaktadır, doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Üyeye aittir. Bu maddeye aykırı hareket, Üyeye verilen hizmetlerin herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak durdurulmasına yol açabilir. Şifrenin izinsiz kullanımın tespit edilmesi durumunda fethiyekariyer.com bilgilendirilmelidir. fethiyekariyer.com’un belirlediği güvenlik ' gizlilik prensiplerine uymayan ve dikkate almayan Kurumsal ve Bireysel Üyelerin, güvenlik - gizlilik prensiplerinin aksi yönünde bir durumla karşılaşması halinde Fethiyekariyer.com sorumluluk taşımamaktadır. Bu tür olumsuz durumlar için "Destek' bölümümüz ile irtibata geçilmesi önerilmektedir.

Fethiyekariyer.com Gizlilik Prensipleri, Üyeler hakkında edinilen bilgilerin kullanım amacı ve sitenin kullanım şeklini içeren bir dokümandır. Üye, Fethiyekariyer.com'a Üye olmakla, işbu Gizlilik Prensipleri'nde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini, kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını ve Gizlilik Prensipleri'nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul ve taahhüt eder.

fethiyekariyer.com, Gizlilik Prensipleri üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.